Likiškėlių progimnazija, siekdama veiksmingiau organizuoti ugdymo procesą, tobulėti, tinkamai reaguoti į gyvenimo pokyčius, technologijų pažangą, įgyvendino vieną iš savo idėjų – įrengė gamtos ir technologinių mokslų laboratoriją ,,Jaunasis tyrėjas‘‘.

Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro ir VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros vykdomo projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ iniciatyva gautos priemonės šiai laboratorijai įsteigti. Rugsėjo 16 d. vyko laboratorijos atidarymas.

Mokyklos direktorius Donatas Vasiliauskas paragino susirinkusius mokytojus siekti kuo įvairesnio ugdymo proceso įgyvendinimo, didinti mokinių motyvaciją ir skatinti jų individualią pažangą.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Asta Dvareckienė, atsakinga už laboratorijos puoselėjimą, ragino mokytojus tyrinėti, klysti, taisyti klaidas kartu su savo mokiniais, kad jie pajustų atradimo džiaugsmą. Ji teigė,kad patalpoje bus galima atlikti įvairius praktikos darbus, susijusius su gamtos mokslų, matematikos ir technologijų dalykų programomis. Gamtos mokslų laboratorija pradinėms klasėms bus prieinama visiems pradinių klasių mokytojams. Čia mokytojai ne tik ras priemones, bet ir galės pasirengti tiriamiesiems darbams, kaupti tiriamąją medžiagą, dalytis patirtimi. Mokiniams sudaryta galimybė stebėti, tyrinėti ir pažinti gamtą bei apibendrinti savo pastebėjimus. Kaip galima kūrybiškai dirbti laboratorijoje, parodė Respublikinės konferencijos ,,Jaunasis Einšteinas‘‘ laureatai, 2a kl. mokinė Lukrecija Raudonytė ir 3b kl. mokinys Matas Lastakauskas. Jie atliko eksperimentą ,,Spalvotoji dantų pasta‘‘. Mokiniai iškėlė hipotezę ir ją patvirtino.

Darbas laboratorijoje parodė, kad šiuolaikinis mokymas nebeturi klasės rėmų – mokomės ir mokome mus supančioje aplinkoje, nes aplinka svarbi mokinių patirčiai.

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr.09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)