Alytaus Likiškėlių progimnazija

Alytaus Likiškėlių progimnazija 2018-2020 metais įgyvendina ES finansuojamą Erasmus+ projektą „Apie vandenį“  („Over Water“). Projekto partneriai iš Prancūzijos, Graikijos, Bulgarijos, Italijos bei mūsų mokyklos  mokiniai. 

Projekto tikslas – ugdyti mokinių sąmoningumą ir jautrumą ekologijos ir atsakingo vandens vartojimo srityse per integruotą geografijos, kalbų, istorijos, biologijos, kūno kultūros ir chemijos mokymą. Vasario 10 – 16 dienomis mūsų progimnazijos 7 mokiniai lydimi mokytojų Simonos Užkurienės ir Aušros Brazionienės vyko į Italijos Palermo miestą, „IC Scina/Costa“ mokyklą, kurioje susitiko su projekto partneriais – mokiniais ir mokytojais. Susitikimo tema „Vanduo istorijoje“.

Italijoje mus labai šiltai susitiko „IC Scina/Costa ” vidurinėje mokykloje. Visi buvome nustebinti gausaus mokinių ansamblio, kurie dūdelėmis atliko visų partnerių šalių himnus! Mokyklos šeimininkai – mokiniai pravedė ekskursiją po savo mokyklą. Pažaidę įvairius susipažinimo žaidimus visų šalių mokiniai dalyvavo netikėtoje, bendroje šokio pamokoje. Vadovaujami italų mokinių atlikome daugybę eksperimentų su vandeniu specialiai projekto veikloms įkurtose laikinose laboratorijose. Vėliau pasitikrinome įgytas žinias bendrose klausimų varžytuvėse. Taip pat kiekvienos šalies mokiniai pasiruošė ir pristatė savo namų darbus apie vandenį jų miesto istorijoje. Mūsų komandai namų darbus apie vandenį Alytaus istorijoje padėjo paruošti mokytoja Jurgita Ribinskaitė. Pristatymų metu sužinojome apie vandenį partnerių miestų istorijoje, na o apie vandenį Palermo miesto istorijoje sužinojome išvykų ir ekskursijų metu.

Galėjome gėrėtis Palermo miesto senamiesčio architektūriniu grožiu, aplankėme S.Giovani degli Eremiti muziejų. Lydimi italų vaikų ir mokytojų aplankėme Palermo katedrą. Tai įspūdingas XII amžiaus statinys garsėjantis architektūrinių stilių mišiniu. Čia apsilankę pamatėme Karališkąjį panteoną – Sicilijos karalių kapavietes. Taip pat vykome į Cefalù – senovinį miestą, kuris yra Palermo provincijoje ant Tirėnų jūros kranto. Čia susipažinome su senąja siciliečių plovykla-skalbykla, gyvenimo būdu, kuriam didelį poveikį turėjo vanduo ir jo panaudojimo galimybės, teikiama nauda, keliami pavojai. Aplankėme dar vieną katedrą – Cefalù Katedrą. Palerme aplankėme „Scirocco chamber“, kur susipažinome kaip senovės siciliečiai gynėsi nuo karščio pasinaudodami vėsinančiu vandens poveikiu specialiai įrengtuose kambariuose. Turėjome progą pasivaišinti ką tik nuo medžių skintais apelsinais ir mandarinais. Ažiūrėjome Zisa pilį, kuri buvo normanų karalių vasaros rezidencija ir medžioklės komplekso dalis. Joje susipažinome su nuostabia architektūra ir istorija. Zisa pilies centrinėje salėje kadaise buvo fontanas purškęs vandenį. Šiuo metu čia galima apžiūrėti įspūdingai atrodantį Fontano kambarį, kuris yra gausiai dekoruotas mozaikomis. Savaitės pabaigoje aplankėme  karališkuosius rūmus, kuriuose saugoma daug vertingų ir įspūdingų meno kūrinių. Palatino koplyčią – kuri mus nustebino prabangiu interjeru. Miesto centre, šalia Palermo savivaldybės pastato – Rotušės, Pretoria aikštę. Jos centre stovi Pretoria fontanas, kurį puošia daugiau nei penkiasdešimt dievų, deivių ir gyvūnų skulptūrų. Vakare rinkomės į atsisveikinimo vakarėlį.

Lauksime visų projekto dalyvių gegužės mėnesio pabaigoje Alytuje.