Alytaus Likiškėlių progimnazijos mokinių ir mokytojų komanda, birželio 13-19 dienomis lankėsi Lenkijoje, Rudniki miestelyje, Jono Pauliaus II gimnazijoje Nr.2.

Tai buvo antroji Erasmus+ „Europos startuoliai“ išvyka į užsienį  – trumpalaikiai mokinių mainai. Į šią kelionę vyko šeši 7 klasių mokiniai ir du lydintys mokytojai (Simona Užkurienė ir Alvydas Smalstys).

Šio susitikimo tema „Kaip būti sėkmingu?“, todėl mokiniai iš Lenkijos, Kroatijos, Portugalijos ir Lietuvos gilinosi į gyvenimo aprašymo kūrimo subtilybes, dalyvavo vaidinimuose „Darbo interviu“, kuriuos filmavo ir kartu aptarė. Taip pat aplankė saldainių gamyklėlę, kurioje patys gamino ledinukus, susipažino su šio darbo specifika. Vietinėje picerijoje patys gamino, kepė picas ir paskui vaišinosi. Išmoko ne tik kepti picą, bet ir sužinojo apie reikalavimus, keliamus šiam darbui – higienos ir gamybos taisykles. Mokiniams teko atsidurti ir druskos kasėjų kailyje. Apsirengę specialiais kombinezonais, užsidėję šalmus su žibintuvėliais leidosi į Veličkos druskų kasyklos gelmes. Šis išbandymas ne tik atskleidė druskos kasėjo darbo ypatybes, bet ir suteikė galimybę išvysti vieną iš įspūdingiausių ir seniausių kasyklų Europoje, sužinoti daug įdomių istorinių faktų, pamatyti meno kūrinių bei pakvėpuoti ypač sveikatai naudingu, mineralų ir druskos prisotintu oru.

Mokiniai aplankė Čestakavo Švč. Mergelės Marijos šventovę, kurioje saugomas „Juodosios Madonos“ paveikslas. Šis paveikslas kasmet pritraukia didžiules minias piligrimų iš Lenkijos ir visų pasaulio šalių. Po to mišriose pagal tautybę ir amžių komandose mokiniai dalyvavo orientaciniame žaidime po Čestakavo miestą.

Nors ir plieskė vasariški karščiai, aplankėme Vadovicuose esantį popiežiaus Jono Pauliaus II memorialinį muziejų. Tai asmenybė, kuria labai didžiuojasi visa lenkų tauta, jo vardu pavadinta daugiau kaip 1000 mokyklų visoje Lenkijoje, o tarp jų ir mūsų projekto partnerių mokykla.

Ypatingą įspūdį paliko apsilankymas istorinėje sostinėje Krokuvoje, kurioje praleidome ir vieną naktį. Kartu su gide vaikščiodami po šį nuostabų miestą sužinojome daug legendų, istorinių faktų, atradome paminklus, kurie žymi ir Lietuvai svarbius įvykius, asmenybes.

Svečiuodamiesi mokykloje dalyvavome labai linksmame, šventiniame „Lenkų kultūros dienos“ renginyje, kurį lydėjo tradicinių lenkiškų patiekalų vaišės ir diskoteka.

Paskutinę dieną aplankėme „Erelių lizdų“ viduramžių pilių sistemai priklausiančią Ogrodzieneco pilį. Tai viena galingiausių ir įspūdingiausių gynybinių pilių, smarkiai sugriauta karo švedų karo metu. Vedami gido sužinojome visą pilies istoriją bei legendas. Paskui dideliame lauže kepėme dešreles ir žaidėme lauko žaidimus.

Atėjus išvykimo ir atsisveikinimo laikui mokiniai negalėjo sulaikyti ašarų, nes užsimezgusios pažintys per vienos savaitės bendras patirtis labai greitai tapo artimomis draugystėmis.

Kitas „Europos startuoliai“ projekto susitikimas vyks rugsėjo pabaigoje Kroatijoje, Splito mieste.