Gražią pavasario popietę  Alytaus Likiškėlių progimnazija šventė tradicinę Bendruomenės dieną. Šiemet renginys vyko kitaip - iš namų. Nors metai buvo pilni iššūkių, stipri mokyklos bendruomenė priėmė juos iškelta galva, nusprendusi net karantino sąlygomis organizuoti jau tradicija tapusią bendruomenės šventę.

12 val.  renginiai prasidėjo Kahoot viktorina apie Likiškėlių mokyklą, kurią sumanė ir sukūrė Mokinių taryba. Net 99 dalyviai kovojo dėl nugalėtojo titulo ir prizo. Įtemptoje kovoje pirmąją vietą iškovojo 7a klasės mokinys Kęstutis. Viktorinoje dalyvavo esami ir buvę mūsų mokyklos mokinai. Pažaisti ir savo žinias apie mokyklą vis dar galima pasitikrinti ČIA Viktorina.

13.00 val. Alytaus Likiškėlių progimnazijos „(Ne)atrasti talentai” stebino žiūrovus savo gebėjimais. Mokiniai parodė savo talentus: deklamavo eilėraščius, rodė gimnastikos numerius, pasakojo dzūkiškai, piešė, darė daug darbų vienu metu, šoko, dainavo, grojo, gamino valgius: "(Ne)atrasti talentai" 1 dalis"(Ne)atrasti talentai" 2 dalis.

14.00 val. visus linksmino Likiškėlių progimnazijos šokėjos (mokytoja Vilija Sližauskienė).

15.00 val. šventės dalyviai išklausė mokinių sėkmės istorijas. Vaikai teigė, kad gerai sekasi mokytis, dalyvauti įvairiose veiklose, nes turi gerus mokytojus, tėvelius, geba planuoti savo laiką. Visi padarė išvadą, kad reikia stengtis, dirbti, siekti savo tikslo, tik tada svajonės išsipildys. Mokinių sėkmės istorijos.

Po mokinių sėkmės istorijų žiūrovai stebėjo, kaip 7a klasės mokiniai pristatė bendruomenės šventės iškilmingą dalį „Mokyklos garbė”. Vedėjai pakvietė pasidžiaugti nuveiktais darbais. Jie teigė, kad gera mokykla ne tik išmoko skaityti ir rašyti, bet ir norėti tai daryti.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas Daiva Čepanonienė pasveikino su atbundančia gamta ir žydinčiais sodais drauge atkeliaujančia švente - Bendruomenės diena. Ji priminė, kad 2020 metai - mokyklų bendruomenių metai. Mokykla jungia praeitį ir dabartį. Stipri bendruomenė - pilietiškumo pavyzdys. Kad progimnazijos bendruomenė stipri, įrodė kovodama dėl mokyklos išlikimo. Paskui pavaduotoja padėkojo visiems bendruomenės nariams už buvimą drauge ir pasveikino mokinius, pasidžiaugė jų didelėmis ir mažomis sėkmėmis.  Paminėti mokiniai, kurie pasiekė geriausių mokymosi rezultatų, konkursų, varžybų, olimpiadų, viktorinų dalyviai ir nugalėtojai. Pagerbti pavyzdingai lankiusieji pamokas ir aktyviai dalyvavusieji visuomeninėje veikloje.

Mokinius sveikino  tėvų atstovė, progimnazijos Tarybos narė Renata Sviklienė.

Renginį baigdami 7a klasės mokiniai (auklėtoja Daliutė Žilinskienė), palinkėjo nepamiršti būti savimi, ragino laikytis duoto žodžio, džiaugtis buvimu kartu. Renginio įrašas - "Mokyklos garbė".

Bendrauti, nors ir nuotoliniu būdu, buvo malonu, nes mokyklos bendruomenė tiki, kad šiais mokslo metais  taip pat vyks tokie pokyčiai, kurie padės vaikams tapti laimingesniems, ugdymo įstaiga taps dar atviresnė tėvams. Šie pasijus reikalingi bei galintys prisidėti prie efektyvesnės švietimo sistemos kūrimo, kartu su pedagogais bei vaikais imsis iniciatyvų ir visi kartu kurs visavertę bendruomenę, nes nuoširdus  bendravimas - didžiausias turtas pasaulyje. Bendruomenė pajuto, kad buvimas šalia padeda siekti svajonės, paskatina būti savimi, padrąsina nebijoti apkabinti liūdintį ir net paprašyti nusišypsoti, pasidžiaugti, kad vienas kitą turime ypač dabar, kai „turime išmokti gyventi net dūžtančiose formose” (V. Mačernis).