Alytaus Likiškėlių progimnazija

Alytaus Likiškėlių progimnazija 2018-2020 metais įgyvendina Erasmus+ projektą „GRASS“ - grafinių trumpų istorijų rinkinys: kaip kurti socialinius įgūdžius, pilietiškumo jausmą ir užkirsti kelią internetinėms patyčioms.

Projekto partneriai iš Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Italijos bei mūsų mokyklos mokiniai padedami mokytojų mokysis rašyti trumpas istorijas jas iliustruodami. Bus siekiama įtraukti mokinius į gilesnį ir analitiškesnį įvairaus tipo tekstų, kūrinių (fantastikos, siaubo, nuotykių) skaitymą, pasitelkiant priemones naudojamas rašymo ir iliustravimo procese kuriant grafinius apsakymus. Įgalinti mokinius kurti istorijas, naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis ir socialiniais tinklais. Projekto įgyvendinimo pabaigoje bus išleista knyga, kurioje bus sudėtos mokinių kurtos istorijos. Labai svarbi projekto vizitų dalis pažintis su kitų šalių kultūra, kalba, švietimo sistema bei mokinių ir mokytojų kasdienybe.

Sausio 27 - vasario 2 dienomis mūsų progimnazijos mokinių ir mokytojų delegacija vyko į Ispanijos, Ferolio mieste esančią „CEIP Cruceiro de Canido“ mokyklą, kurioje susitiko su projekto partneriais – mokiniais ir mokytojais.

Ferolis – miestas šiaurės vakarų Ispanijoje, prie Atlanto vandenyno mus pasitiko pavasariškais orais. Ir nors dažnai lijo lietus visų projekto dalyvių nuotaika buvo puiki. Pirmąją vizito dieną vykome į Saturinino Montojo mokyklą, kurioje vyko pirmoji pažintis su projekto partneriais. Kiekviena šalis pristatė savo mokyklas, supažindino su savo šalių švietimo sistemomis, dalijosi patirtimi. Po oficialios susitikimo dalies, lydimi gido, plaukėme laivu Ferrolio įlanka apžiūrėti "San Felipe de Barajas" pilies, kurios istorija tęsiasi 480 metų, tai Ispanijos karinės architektūros pasididžiavimas. Sekančią vizito dieną vyko priėmimas Cruceiro de Canido mokykloje. Čia stebėjome mokinių spektaklį apie patyčias „Sprendimas“, vaikai dalyvavo užsiėmimuose, kuriuose bandė kurti grafines istorijas, mokėsi šokti tradicinį Galisijos šokį, dalyvavo sporto varžybose. Po pietų lankėmės dailininkų dirbtuvėse, lydimi gido grožėjomės dailininkų piešiniais ant pastatų sienų. Sausio 30 dieną vykome į La Korunją, tai uostamiestis Galisijoje, prie Korunjos įlankos, provincijos centras. Čia stovi Heraklio bokštas – švyturys, pastatytas dar romėnų laikais, taip pat lankėmės muziejuje – akvariume bei mokslo muziejuje. Didelį įspūdį paliko ir visus užbūrė šėlstantis Atlanto vandenynas ant, kurio kranto įsikūręs miestas.

Sausio 31 dieną visi projekto dalyviai kartu su Saturinino Montojo mokyklos mokiniais dalyvavo Unicef akcijoje “Lašai Nigeriui”, visi susikibo už rankų ir apjuosė mokyklą taip išreikšdami palaikymą Nigerijos žmonėms. Po pietų projekto dalyviai lankėsi laivų statybos muziejuje (Naval Construction Museum), kuriame susipažino su laivų statybos ypatumais, sužinojo, kaip laivai buvo statomi ankščiau bei kaip jie statomi dabar. Taip pat pamatė, kaip atrodė 18 amžiaus laivas iš vidaus, sužinojo, kokios buvo gyvenimo sąlygos tokiuose laivuose. Ekskursijos pabaigoje mokiniai mokėsi rišti mazgus. Ferolyje šiuo metu veikia didžiausia laivų statykla Ispanijoje.

Paskutinę vizito dieną projekto dalyviai lankėsi miesto merijoje. Čia visus pasveikino miesto meras, vėliau vyko minėjimas skirtas pagerbti iškilią Ferolio rašytoją ir švietimo aktyvistę Maria Luisa Maillard.
Vizitas baigėsi. Daug įspūdžių, naujų draugų ir nenumaldomas noras sužinoti, atrasti, patirti ir su nekantrumu laukti naujo susitikimo, kuris vyks kovo mėnesį Didžiosios Britanijos Okehamptono mokykloje.

Likiškėlių progimnazijoje ugdome vaikus gyvenimui, atvirus pasauliui, pilietiškus ir drąsius.