Alytaus Likiškėlių progimnazija

Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Europos Tarybos iniciatyva Europos kalbų diena – kartu su Europos Komisija – nuo 2001-ųjų metų rugsėjo 26-osios dienos švenčiama kasmet.  

Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms. Ši diena tradiciškai  švenčiama ir Alytaus Likiškėlių progimnazijoje.

Dar rugsėjo 24d. Likiškėlių progimnazijos 8a ir 8b klasių komanda dalyvavo Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijoje vykusiame daugiakalbystės konkurse „Europos kalbų lobynas 2019“, skirtame Europos kalbų dienai paminėti. Konkurse mokiniai turėjo parodyti ne tik savo žinias apie Europos šalis, vertėjų įgūdžius, bet ir savo kūrybiškumą ir artistiškumą prisistatymo įvairiomis kalbomis bei pasakų perpasakojimo pasirinktu žanru rungtyse. Žiūrovus itin sužavėjo ir pralinksmino mūsų komandos suvaidinta pasaka “Bjaurusis ančiukas“ dokumentikos žanru. Komanda užėmė garbingą III vietą tarp 6 komandų ir buvo apdovanota prizais.

Rugsėjo 26 d. išvakarėse kalbų kabinetų durys buvo papuoštos šalių tautinėmis spalvomis, o 26 dieną mokyklos erdvėse pertraukų metu skambėjo muzika lietuvių, rusų, anglų, prancūzų kalbomis. 5 – 6 klasių mokinai per pamokas  kūrė eilėraščius apie pasirinktą Europos šalį,  7 – 8 klasių mokiniai sukurtus eilėraščius apie pasirinktą Europos šalį vertė į užsienio kalbą. Mokyklos metodiniame kabinete organizuotas 6-8 klasių mokinių raiškiojo skaitymo konkursas įvairiomis kalbomis ir 6 klasės dailyraščio bei vertimo konkursas 8 klasei rusų kalba. Per pertraukas  mokyklos vidiniame kieme pieštos kreidelėmis Europos valstybių vėliavos, o mokykloje skambėjo muzika įvairiomis Europos šalių kalbomis. Per prancūzų kalbos pamokas organizuotas žaidimas QR kodų medžioklė „Įdomūs faktai apie Europos kalbas“ 8a ir 8b klasėms.

Johanas Volfgangas Gėtė sakė, kad „Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios“, tad tikimės, kad ši kalbų įvairovės šventė buvo puiki proga patobulinti ir užsienio, ir gimtosios kalbų gebėjimus.