„Čia mano Žemė, mano kraštas, ją gintarinė Baltija skalauja. brangi gimta kalba ir savas raštas, galėčiau aš paimti ją į saują” - taip gamtos ir žmogaus pamoką pradėjo 6a klasės mokinys Ridas Trečiokas.

Šie žodžiai priminė, kad kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena - astronominis pavasaris. Tai diena, kai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, visuomenės darnios raidos būtinybę, kad mūsų veikla žydinčioje planetoje nebūtų nukreipta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas, tinkamas atliekų rūšiavimas – padeda tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o jai pagaminti naudojami nuolat senkantys Žemės ištekliai.

Kovo 19 d. mūsų mokykloje - Pažintinė kultūrinė diena, skirta pasaulinei Žemės dienai paminėti. Jos tikslas - atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename, klimato atšilimo bei taršos problemas, skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Mokiniai aktyviai dalyvavo  kūrybinėse dirbtuvėse  ,,Antrasis neįprasto daikto gyvenimas”, dalyvavo matematinėje ekskursijoje po Vidzgirio botaninį draustinį, priėmė mokytojo R. Berulio iššūkį ,,Kelionė ilgiausia pusiaujo lygiagrete (40000 km). Įveikti 40 km  per 10 dienų“,  varžėsi  viktorinose, protmūšiuose, rašė laiškus, posmus, modeliavo plakatus, galvojo kryžiažodžius tema ,,Gamta - mūsų namai“, kūrė elektroninę knygą  ,,Sveikinimas Žemei. Būk atsakingas-saugok gamtą“, klausėsi dainų apie gamtos grožį. Mokytojos R. Dainauskienė, I. Marčiulaitienė priminė vaikams, kodėl vanduo yra svarbus. Džiaugiamės, kad svečiuose lankėsi Metelių regioninio parko lankytojų centro administratorius A. Pečkys, kuris mokiniams vedė edukacinį užsiėmimą „Pažinimo voratinklis - gamtinė diena“.

Ši diena buvo prasminga, nes mokiniai pagilino žinias ir parodė kūrybiškumą bei suprato, kad Žemė – vieninteliai visų mums žinomų gyvybės rūšių namai visatoje, todėl planetos gyventojai turi susirūpinti, kokią planetą paliks ateinančioms kartoms. Būtina išsaugoti tai, kas svarbiausia – švarus oras, vanduo, dirvožemis, gyvoji gamta.

Biologijos mokytoja Vaida Sakalauskienė, geografijos mokytoja Jurgita Ribinskaitė