Gegužės 7 dieną Alytaus Likiškėlių progimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena skirta Europos dienai paminėti. Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Šią dieną minimas istorinis įvykis – Šumano deklaracija. 1950 m. Paryžiuje pasakytoje kalboje išsakė savo idėją apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas dalykas. Nepraėjus nė metams pasirašyta sutartis laikoma dabartinės Europos Sąjungos užuomazga.

Mokykloje vyko įvairios veiklos šiai dienai paminėti – mokiniai dalyvavo Europos egzamine, sprendė įvairias užduotis, klausė įvairių nuomonių, ruošė Europos šalių pristatymus, kūrė plakatus, piešė, diskutavo, kokia Europos Sąjungos reikšmė jų gyvenime.

Per gamtos ir žmogaus pamoką 5-6 klasių mokiniai susipažino su Europos Sąjungoje išvestomis šunų veislėmis, sužinojo daugiau faktų apie šunų veislių išvedimo istorijas, išvaizdos ypatumus, charakterio savybes, priežiūrą ir jų auginimo privalus ir trūkumus.

Minėdami Europos dieną 5-8 klasių mokiniai per anglų kalbos pamokas susipažino ir diskutavo, kodėl ši diena yra svarbi, kaip ji atsirado, pasitikrino savo žinias atlikdami Online quiz game, klausėsi Europos šalių ambasadorių minčių, kuo jiems yra svarbi ir reikšminga Europos vienybė.

Technologijų pamokose penktokai susipažino su Europos šalių virtuvės bruožais. Sudalyvavo viktorinoje, kurios metu turėjo įvardinti Europos šalis, kurioms priklauso tradiciniai patiekalai, kaip pvz., lazanija, baklava, štriudelis, koldūnai, kanelės ir pan. Verslo pamokoje 5a klasės mokiniai diskutavo, kuo svarbi bendra ES valiuta euras, žiūrėdami video medžiagą, sužinojo kokie reikalavimai keliami šalims, kurių valiuta yra euras. Žmogaus saugos pamokoje aštuntokai susipažino su ES susitarimais civilinės saugos srityje, sužinojo, kaip veikia ECHO (Europos humanitarinės pagalbos biuras) bei Europos Civilinės saugos mechanizmas,  žiūrėjo vaizdo medžiagą apie tai, kaip ES šalys padeda viena kitai ekstremalių situacijų metu. Šeštokai žmogaus saugos pamokoje susipažino su pagrindiniais ES tikslais ir uždaviniais aplinkos užterštumo mažinimo srityje.

Geografijos pamokų metu 6-8 klasių mokiniai žaisdami viktoriną „Europos Sąjunga ir aš“ prisiminė ES valstybes, pagrindinius ES simbolius. Diskutavo, kokios yra mokinių galimybės, teisės ir pareigos.

Mokiniai džiaugėsi, kad gyvena laisvoje, demokratinėje šalyje ir žemyne.

Geografijos vyr. mokytoja Jurgita Ribinskaitė