Bendruomenės diena Likiškėlių progimnazijoje

Viena gražiausių kasmetinių Alytaus Likiškėlių progimnazijos tradicijų yra Bendruomenės diena. Šiemet, kaip ir pernai, ši šventė buvo kitokia dėl 5-8 klasių mokymosi nuotoliniu būdu, bet noras būti kartu išliko. Nors šie metai ir vėl buvo pilni iššūkių, stipri mokyklos bendruomenė organizavo karantino sąlygomis bendruomenės šventę.

Pradinių klasių mokytojos papuošė mokyklos įėjimą gėlėmis. Progimnazijos Facebook paskyroje nuskambėjo sveikinimo dainos, taip pat mokyklai dainavo solistės U. Bernatavičiūtė ir G. Gudelevičiūtė.

Mokyklos direktorius Gintautas Draugelis pasveikino visus su gražia švente, pasidžiaugė visos bendruomenės darbo rezultatais, palinkėjo geros sveikatos ir puikios pavasariškos nuotaikos.

Netradicinę veiklą 1-4 klasės vykdė mokykloje ir nuotoliniu būdu, o 5-8 klasės tik nuotoliniu būdu. Pradinių klasių mokytojos šią dieną vedė netradicines pamokas: naudodami įvairias technikas gamino gėles, bendruomenę sveikino dainomis, piešė, kūrė įvairius darbelius skirtus Bendruomenės dienai, o vyresnių klasių mokiniai dalyvavo įvairiose netradicinėse veiklose nuotolinių pamokų metu. Taip pat mokykloje vyko ir kitos veiklos, skirtos Bendruomenės dienai: virtualioje parodoje „Įdomiausios akimirkos“ galima pamatyti gražiausias, įsimintiniausias ir geriausias akimirkas iš mokyklos bendruomenės gyvenimo, 7a rašė palinkėjimus sau, kurie buvo „užkonservuoti“ ateičiai, o progimnazijos šauniosios šokėjos  ir dainininkės surengė pasirodymą prie mokyklos.

Šios gražios šventės proga visai Likiškėlių progimnazijos bendruomenei buvo pristatytas mokyklos pokyčio projektas „Mokydamasis atrandu - atrasdamas mokausi". Pokyčio tikslas: kad kiekvienas mokinys, dalyvaudamas projektinėje veikloje, patirtų mokymosi džiaugsmą ir sėkmę. Per dvejus programos „Renkuosi mokyti" projekto metus mokiniai dalyvavo 38 projektuose. Kiekvieno mokinio veikla buvo nukreipta į dominančios temos įprasminimą, problemos sprendimą, aktyvią, kūrybišką veiklą. Dalyvaudami projektinėje veikloje mokiniai galėjo geriau pažinti save, atrasti pomėgius ir jiems tinkantį bei patinkantį mokymosi būdą. Mokytojai ir mokiniai džiaugėsi bendru kūrybiniu darbu ir puikiu rezultatu.

Šalia Alytaus Likiškėlių progimnazijos įėjimo buvo galima pamatyti Novatoriško verslumo ugdymo projektų stendinius pristatymus, kuriuos mokiniai ruošė visus mokslo metus kartu su projektų vadovais.

Likiškėlių progimnazijos bendruomenė žino, kad mokykla – tai dirbtuvės, kur formuojamas augančios kartos mąstymas. Reikia tvirtai laikyti ją rankose, jeigu nenorime paleisti iš rankų ateities.

Bendruomenės dienos akimirkas galite pamatyti ir mokyklos Facebook puslapyje:

Urtės ir Godos muzikinis sveikinimas

3a, 3b ir 2b klasės bendruomenę sveikina dainomis!

Ką veikiame mokykloje?

Novatoriško verslumo projektų stendiniai pristatymai

„Renkuosi mokyti“ programos mokyklos pokyčio projekto pristatymas