Netruko prabėgti pirmasis mokslo metų mėnuo – rugsėjis. Net nepastebėjome, kai atkeliavo spalis. Šėldamas ir paklodamas spalvotų lapų patalą po kojomis, padovanojo kasmetinę šventę – Tarptautinę mokytojų dieną. Ši diena buvo paminėta ir mūsų progimnazijoje.

Ryte, prie mokyklos slenksčio, mokytojus su šypsenomis ir sveikinimais pasitiko aštuntokai. Pradinių klasių mokiniai surengė rudeninių puokščių parodą, „Tau mokytojau“. Tą dieną ir pamokos buvo kitokios nei įprastai, nes kai kuriems mokinukams teko pabūti mokytojais ir pravesti pamokas savo klasiokams. Jaunieji „mokytojai“ suprato, koks vis dėlto sunkus šis darbas. Visą dieną mokykloje jautėsi šventinė, pakili nuotaika, skambėjo šilti žodžiai, nuoširdūs sveikinimai.

O po pamokų mokyklos aktų salėje vyko nuotaikingas atsipalaidavimo renginys - seminaras „Terapinė kelionė šypsenų jūra“. Jo metu buvo išsakyti patys gražiausi žodžiai, jautriausios mintys apie mokytojus. Renginio metu direktoriaus pavaduotoja A. Jankauskienė įteikė mokytojoms švietimo ir sporto skyriaus vedėjo padėkas. Aštuntokai stengėsi  padovanoti kitokią kasdienybę nei įprastai, pasiūlydami atsipalaidavimo pratimus, savęs pažinimo testą. O kiek mokinukų atvyko pasveikinti mokytojų  skambiom dainom, ritmingais šokiais, nuoširdžiomis eilėmis bei  švelniais pianino ar kanklių skleidžiamais garsais! Turbūt ne paslaptis, jog kasdieninį stresą ir blogas emocijas slopina ne tik atsipalaidavimo pratimai, geras poilsis, bet  ir džiugios, nepakartojamos  akimirkos. Mokytojams buvo pasiūlyta  trumpai pamedituoti ir žvilgtelti akies krašteliu į praeitį. O pabaigoje jiems buvo išdalintos specialios padėkos už dalyvavimą šventiniame seminare.