Alytaus Likiškėlių progimnazija

Minint tarptautinę vaikų knygos dieną, mūsų mokykloje vyko įvairūs renginiai, skirti šiai dienai pažymėti.

Šiame technologijų amžiuje kaip niekada svarbu priminti vaikams, kad knyga yra ne tik vadovėlis, iš kurio reikia mokytis, bet tai ir pramoga, galinti teikti didelį malonumą. Knygos padeda neskubėti, moko pastebėti, kviečia pasėdėti. Juk skaitantis vaikas tikrai yra įdomesnis už tą, kuris bodisi paimti knygą į rankas ir pasinerti į jos pasaulį, nes knygų pasaulis tikrai yra įdomesnis už telefoną ir kompiuterinius žaidimus.

Mokykloje vyko pamokos, kurių integruota tema buvo knyga. Mokytojai tikrai kūrybiškai pažvelgė į šią temą ir rado daug įdomių priemonių ją panaudoti pamokoje.

4B klasės mokiniai skaitė įžymių žmonių mintis apie knygas ir skaitymą, kurias sudėjo į savo rankomis pagamintą knygą. Vaikai pasakojo apie labiausiai patikusią knygą, kurią yra patys perskaitę, akvarele piešė joms iliustracijas ant senų knygų puslapių.

1a klasė( mokytoja A. Dvareckienė) kūrė knygą ,,100 žodžių mamai“. Vaikai rašė žodžius, kurie apibūdina mamą.  Savo iliustracijomis išdailino leidinį.

1b klasės mokytoja Lina Umbrasienė skaitė vaikams pasakojimą apie skrendančias knygas pagal K. Kasparavičiaus knygą „Kvailos istorijos“, apie tai, kaip skraidančios knygos išbarstė raides virš miestelio, kuriame niekas neskaitė knygų. Žmonės rinko raides, jungė jas į žodžius, žodžius į sakinius, ėmė kurti pasakas ir istorijas. Visi pamėgo knygas, o vaikams prieš miegą skaitė pasakas

Per gamtos ir žmogaus bei biologijos pamokas mokiniai pristatė atsineštas gamtos, gyvūnų enciklopedijas. Susipažino su Lietuvos Raudonosios knygos leidimo istorija, retomis, nykstančiomis, išnykusiomis ir atkurtomis organizmo rūšimis.

Per istorijos pamokas mokytoja M.Šapalienė 5b klasėje piešė ir kalbėjo su mokiniais apie mylimiausią knygą. 8b kalbėjo apie knygų spausdinimo išradimą Renesanso laikais ir jo naudą. Apie pirmąsias knygas.

3b kl. kiekvienas vaikas pagal pasirinktą raidę prigalvojo, nurašė , tarėsi su draugais kuo daugiau žodžių parašyti į puslapį. Būtinai žodis turėjo prasidėti pagal tą raidę. Buvo kūrėjais ir dailininkais. Knyga vadinosi ‘Mano raidė žodžių pievoje“

.Priešmokyklinukai atsinešė iš namų daug knygelių. Jas vartė, apžiūrėjo iliustracijas. Kiekvienas pasakojo apie savo knygelę. Po to visi kartu kūrėme grupės knygą „Pirmosios pavasario gėlės“.

4a kl. mokiniai su mokytoja D.Jonikaite lankėsi mokyklos bibliotekoje, susipažino su naujausiomis knygomis, bibliotekininkė pristatė parodą „Lietuviškos knygos kelias“. Po to klasėje kūrė savo knygas, jas iliustravo.

Matematika. 7a kl., susiskirstę grupelėmis kūrė knygas ,,Matematikos rinktiniai skyriai“. 5a ir 5b klasės ,,Skaičiai pasakose“, – buvo kalbama kokie skaičiai daugiausiai naudojami pasakose, kalbama apie pasakų pavadinimus, kuriuose yra vartojami skaičiai. Sprendė uždavinius, kurių veikėjai pasakų, knygų personažai. (Šiai pamokai buvo naudojamasi skaidrėmis).“.

5a ir 5b kl. mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Z. Bražinskiene žiūrėjo filmą ,,Knygnešys“, aptarė to meto istorinę situaciją, kalbėjosi apie uždraustą spaudą, knygnešių dalią. Su aštuntokais diskutuota, kodėl verta skaityti knygas, kokią naudą knygų skaitymas teikia žmogui.

Matematikos mokytoja D.Žilinskienė su 7a klasės mokiniais gamino knygą „Matematika Tau“,  su 6a klase „Matematikos šalyje“. Mokiniai knygose talpino užduotis, formules, matematines mintis. Kiekvieną knygos lapą papuošė savo matematiniais piešinukais. Su 8a ir 8b klasėmis vedė pamoką „Matematika grožinėje literatūroje“. Žiūrėjo video „Apie knygas kalba vaikai“ ir ieškojo matematikos lietuvių autorių kūryboje. Skaitė A.Baranausko, S.Gedos, Donelaičio eiles. Bandė patys sukurti matematinį eilėraštį.

Mokinių ir mokytojų fantazija sugulė į knygeles, kurios tikrai įdomios ir išradingos. Tikiuosi šie renginiai pritrauks dar daugiau skaitančiųjų į mokyklos biblioteką.