Spalio 28 dieną Druskininkuose vyko ketvirtasis Dzūkijos regiono verslo idėjų konkursas „Dzūkų Pitch‘as 2022“. Konkurse dalyvavo 23 komandos  iš visos Alytaus apskrities. Komandas vertino Alytaus Rotary klubo prezidentas bei Druskininkų verslo atstovai.

Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos jaunosios bendrovės. Tai, JB „BakersLogo“, kurią atstovavo 8a klasės mokiniai Jonė Bubnytė, Adrijus Rūkštelis (mokytoja Jūratė Puidokienė) ir JB „Voratinklis“ narės 8b klasės mokinės Kamilė Gvildytė, Salomėja Gudukaitė (mokytoja Alma Šimanskienė).

Renginį atidarė  „Junior Achievement“ Dzūkijos regiono vadovas ir renginio organizatorius Donatas Vasiliauskas.  Sveikinimo žodį tarė ir  Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas.  Po to sekė mokinių verslo idėjų pristatymas.

Bendrovė „Voratinklis“ pristatė daugkartinio naudojimo užrašų knygelę, kurioje galima rašyti daug kartų, o po to ištrinti, nes jos puslapiai sukurti iš perdirbto plastiko. Produkto dizainui  panaudotos nenaudojamas medžiagos.  Šis produktas padeda sustabdyti didelį vartotojiškumą ir leidžia panaudoti plastiko atliekas. Visa tai padeda mažinti gamtos taršą bei  išvengti didelio daiktų kiekio namuose. Merginos atliko tyrimus ir nustatė, kad pagaminus vieną užrašinę bus sutaupomas 1 medis, išvalyta 22 kg CO2 bei perdirbta 1500 plastikinių maišelių.

JB „BakersLogo“ pristatė suvenyrinius meduolius. Šio produkto dėka būtų mažiau teršiama gamta. Dažnai sutikdami svečius arba patys vykdami keičiamės suvenyrais. Dažniausiai jie būna pagaminti iš metalo, plastiko ir pan. Gavę tuos daiktus, dažniausiai po kažkurio laiko išmetame, didindami sąvartynų plotus. Valgomas suvenyras išspręstų minėtas problemas.

Renginio pabaigoję buvo išdalintos 8 nominacijos. Džiugi žinia, kad dvi nominacijos atkeliavo į mūsų progimnaziją. Tvariausio produkto nominaciją pelnė JB „Voratinklis“, o jos prezidentė Kamilė Gvildytė gavo „Dzūkų Pitch‘as 2022“ lyderio apdovanojimą. Komisiją sužavėjo jos pristatymas ir mokėjimas atsakyti į klausimus.

Verslumo ugdymas – labai svarbi kompetencija šiuolaikiniam žmogui.

Renginio akimirkas išvysite šiame video, kuriame rasite ir mūsų progimnazijos jaunųjų verslininkių interviu. https://www.youtube.com/watch?v=pdKNWwd9cm4

Didžiuojamės savo išradingais, inovatyviais, versliais mokiniais!!!