Kas yra kūrybiškumas? Kaip ugdyti mokinių kūrybiškumo kompetenciją? Į šiuos ir daugelį kitų mokytojams rūpimų klausimų buvo atsakyta balandžio 20 d. Alytaus Likiškėlių progimnazijoje vykusioje priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokytojų konferencijoje ,,Kūrybiškumo kompetencijos ugdymo praktika ir jos tobulinimo galimybės‘‘. Į šią konferenciją visus Alytaus pradinių klasių ir priešmokyklinio ugdymo pedagogus pakvietė Likiškėlių progimnazija ir „Drevinuko“ mokykla - darželis. Įžanginį sveikinimo žodį konferencijos dalyviams tarė mokyklų direktoriai G. Draugelis ir J. Kamandulienė. Konferenciją moderavo Likiškėlių progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Asta Dvareckienė.

Renginio iniciatorės kūrybiškai pažvelgė į konferencijos organizavimą ir ją pradėjo praktine dalimi, kurioje. „Drevinuko“ mokyklos – darželio pradinių klasių mokytoja metodininkė Jolita Kalėdienė ir Likiškėlių progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Gita Karnilienė pakvietė mokytojus atskleisti savo asmeninį kūrybiškumą, dekoruojant įvairiomis dekoratyvaus modelino formomis ir spalvomis arbatinius šaukštelius.

Teorinė konferencijos dalis buvo skirta pranešimams apie kūrybiškumo ugdymą įvairiais aspektais, visuose pradinių klasių mokiniams dėstomuose dalykuose. Pranešimų tematika buvo įvairi ir aktuali. Konferencijoje mokytojai pristatė įvairius mokymo(si) metodus, supažindino su projektais, kuriuos vykdė su mokiniais, noriai dalinosi IT įvairiomis platformomis ir įrankiais, kuriuos naudoja pamokose, kalbėjo apie svarbą ugdyti pozityvią, kūrybišką, mąstančią asmenybę. Daug dėmesio skirta integruotoms pamokoms, kurios yra neatsiejama ugdymo proceso dalis, skatinanti mokinių kūrybiškumą bei bendradarbiavimą.

Panemunės progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Asta Šarkelienė pristatė projektinės veiklos svarbą, įgyvendinant atnaujintą ugdymo turinį.

Likiškėlių progimnazijos pradinių klasių mokytoja Sandra Selezniovienė perteikė sukauptą patirtį, kaip ugdyti mokinių kūrybiškumą rašant rašinius.

Senamiesčio pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė Ala Vološina pristatė tiriamąjį darbą, kaip vaikai supranta kūrybiškumą.

Sakalėlio pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė Asta Lesvinčiūnaitė pasidalijo gerąja patirtimi apie mokinių patirtį ir naujus atradimus, pasitelkiant kūrybiškumą.

Likiškėlių progimnazijos pradinių klasių mokytoja Viktorija Sadovnikovaitė supažindino, kaip kūrybiškai ugdyti pradinuką, naudojant IKT technologijas.

Ši konferencija - tai puiki proga mokytojams pasidalinti sėkmingomis ugdymo patirtimis, praktiniais patarimais. Mokytojai, grįžę į savo klases, įkvėps mokinius kūrybiškai dirbti, sukurs patrauklią mokymosi aplinką, leidžiančią skleistis mokinių kūrybiškumui.

Asta Dvareckienė,

pradinių klasių mokytoja metodininkė