ERASMUS+ PROJEKTAS „EUROPOS STARTUOLIAI“. PROJEKTO UŽDARYMO SUSITIKIMAS

Alytaus Likiškėlių progimnazija kartu su Lenkijos, Portugalijos, Kroatijos mokyklomis vykdė Erasmus+ projekto „Europos startuoliai“ susitikimą. Gruodžio 14-18 dienomis Alytaus Likiškėlių progimnazijos aštuoniolika 6-8 klasių mokinių su šio Erasmus+ projekto vadove Aira Visockaite ir mokytoja Alma Šimanskiene dalyvavo paskutiniame šio projekto susitikime.

Pirmąją projekto dieną dalyviai trumpai pristatė save, bendravo su bendraamžiais, susipažino su kitų šalių kultūra. Buvo pristatyta Lietuva, mūsų miestas Alytus. Antrąją dieną Portugalijos mokinės pristatė savo verslą. Vyko paskaitėlė „Kaip padaryti įdomų pristatymą“ ir apie „JMB kūrimą“.Per pirmąsias dienas mokiniai gaudavo įdomių namų darbų – atsakinėjo į klausimus kahoot platformoje, atliko viktoriną „Koks turi būti geras verslininkas“. Mūsų mokiniams neblogai sekėsi: pirmąją dieną 1 vietoje buvo aštuntokė Meda Armanavičiūtė, kitą dieną – septintokė Paulina Tamulaitytė. O ir kiti buvo pirmaujančiose pozicijose. Trečiąją projekto dieną prasidėjo darbai –  atlikę apklausą „Ar įsivaizduoji save kaip verslininką“, mokiniai buvo suskirstyti į 6 mišrias grupes pagal šalis. Jie turėjo sugalvoti problemą ir verslo idėją, kuri tą problemą išspręstų. Šis darbas truko dvi dienas. Paskutinę dieną mokiniai turėjo progos susipažinti su Splito šokolado fabriku ir Portugalijos bendrove „Endiprev“ teikiančia vėjo energijos paslaugą sausumoje ir jūroje. Galiausiai, finalinę projekto dieną, jaunieji verslininkai pristatė savo verslo idėjas. Jų buvo įvairiausių ir originaliausių – ausinės, kurios išverčia filmus ar pokalbius į pasirinktą kalbą; išmani spinta, kurioje įmontuota skalbimo mašina ir pati išskalbia drabužius; programėlė, kuri padeda asmenims, turintiems klausos negalią; nedūžtantys indai; robotas, kuris renka šiūkšles vandenyje; programėlė, teikianti medicinines paslaugas. Buvo parodytos skaidrės apie projekto eigą: nuo pradžios iki pabaigos. Galiausiai septintokė Paulina Tamulaitytė trumpai apžvelgė praeities lietuvių liaudies dainas ir pristatė dabartines. Su lietuviškos dainos garsais baigėsi projektas trukęs ne vienerius metus.

Projekto metu mokiniai ne tik praplėtė verslumo žinias, susipažino su kitų šalių kultūromis, susirado naujų draugų, bet ir patobulino anglų kalbos įgūdžius.

Parengė mok. Alma Šimanskienė