VIRTUALUS ERASMUS+ PROJEKTO „DRAUGAI PRIEŠ PATYČIAS“ PARTNRIŲ SUSITIKIMAS

Sausio 29 dieną Alytaus Likiškėlių progimnazija organizavo nuotolinį ERASMUS+ projekto  „Draugai prieš patyčias“ (Buddies Against Bullies) partnerių susitikimą. Susitikimo pradžioje dalyvius pasveikino laikinai einantis progimnazijos direktoriaus pareigas Gintautas Draugelis, o mokiniai, vadovaujami anglų kalbos mokytojos Rasos Dainauskienės, projekto partneriams iš Portugalijos, Ispanijos, Turkijos ir Rumunijos pristatė Lietuvą, Alytų ir progimnaziją. Projekto koordinatoriai, mokytojai tarėsi dėl tolimesnių veiklų, kurios bus vykdomos nuotoliniu būdu. 2020 metų pradžioje, kai viena po kitos šalys pradėjo skelbti karantiną, paaiškėjo, kad negalime tęsti projekto įgyvendinimo įprastu būdu. Partneriai nusprendė atidėti mokinių trumpalaikius mainus ir gavo leidimą pratęsti projektą vieneriems metams iki 2022 metų rudens. Prieš pat karantiną buvo sukurtas projektas „eTwinning“ platformoje, kurioje partnerių mokyklos viešina mokinių veiklas bei bendrauja, dalinasi patirtimis.

Šio projekto tikslas - mažinti patyčių mastą partnerių mokyklose. Prasidėjus projektui, prieš planuodamos veiklas, mokyklų komandos atliko mokinių apklausą apie patyčių paplitimą ugdymo įstaigose. Svarbu paminėti, kad Likiškėlių progimnazijoje trečius metus iš eilės patyčių mastas išlieka stabiliai mažas.  Projekto veiklos skirtos pagarbos ir tolerancijos ugdymui, skatinančios empatiją, taip pat siekiama plėtoti mokymąsi bendradarbiaujant ir keistis idėjomis europiniu lygiu.

Alytaus Likiškėlių progimnazija, siekdama sudaryti sveikas, psichologiškai ir emociškai saugias ugdymo(si) sąlygas, nuosekliai dirba patyčių mažinimo srityje ne vienerius metus, įgyvendindama „Olweus“ patyčių prevencijos programą. Tarptautinis projektas „Draugai prieš patyčias“ yra priemonė mokyklos uždaviniams pasiekti.

Alytaus Likiškėlių progimnazija yra šio projekto pagrindinė paramos gavėja ir viso tarptautinio projekto koordinatorė.

Projekto veiklų koordinatorė, socialinė pedagogė Ramutė Vitienė