Alytaus Likiškėlių progimnazija

Alytaus Likiškėlių progimnazijos mokinių ir mokytojų komanda, kovo 25-29 dienomis lankėsi Jungtinėje Karalystėje Okehampton mieste.

Tai buvo antroji Erasmus+ GRASS (grafinių istorijų kūrimas) išvyka į užsienį  – trumaplaikiai mokinių mainai. Į šią kelionę vyko aštuoni 5-7 klasių mokiniai ir keturios lydinčios mokytojos (Simona Užkurienė, Asta Dvareckienė, Daliutė Žilinskienė, Daiva Balynienė).
Okehamton’o pradinė mokykla yra Devon’o grafystėje Anglijoje, tad visa veikla ir vyko šioje šalies dalyje. Atliepiant projekto tikslams įtraukti mokinius į gilesnį ir analitiškesnį įvairaus tipo tekstų, kūrinių skaitymą, pasitelkiant priemones, naudojamas rašymo ir iliustravimo procese, kuriant grafinius apsakymus ir vyko įvairios veiklos (šį kartą ekologijos ir tvaraus gyvenimo būdo temomis): Atlanto vandenyno paplūdimyje mokiniai atliko piešimo darbus, iš akmenyno atskirto nuo jūros, rinko įvairius gyvūnus ir augalus, kuriuos vėliau perkėlė į atvirą vandenyną, rinko paplūdimyje esančias šiukšles.

Svečiuodamiesi Okehampton’o pradinėje mokykloje, turėjome labai įdomių veiklų bei pramogų: dalyvavome meninėse dirbtuvėse, kur kiekvienas nuspalvinome gipsinę žuvelę, kurias vėliau gavome parsivežti namo, mokėmės tradicinio šio krašto šokio, kuris buvo įdomus ir nematytas, o vadinosi „Alavo kasyklų triušiai“. Turininga buvo ir pažintinė-pramoginė programa: susipažinome su Devon’o krašto ypatumais Dartmoor muziejuje, aplankėme gražiąją Ekseterio katedrą, Dartmoor nacionaliniame parke laukė tikras išbandymas – kopėme tikrai sunkiai, bet vaizdai iš viršaus į apylinkes buvo verti pastangų. Dartmoor – 4700 ha negyvenamų tyrlaukių – viržiais apaugusios dykynės, skurdžios pelkės ir mylių mylios granito – tai vieta, į kurią turi atvykti, kad pajustum nepalenkiamą gamtos tvirtybę. Lankėmės Morwellham Quay muziejuje, kur vyko įvairios edukacinės veiklos: keramikos dirbtuvėse mokėmės lipdyti iš molio, dalyvavome karalienės Viktorijos laikų mokyklos pamokoje, lankėmės senojoje vario kasykloje, kur sužinojome kaip sunkiai buvo išgaunama vario rūda, mokiniai dalyvavo edukacijoje senovinėje kepykloje, kur kiekvienas pagamino po bandelę, kurią iškepusią gavo suvalgyti, pabaigoje visi buvome pavaišinti šio krašto skanėstais ir arbata. Paskutinę viešnagės dieną lankėmės Okehampton’o rotušėje, kur visus projekto dalyvius pasveikino vice merė, o Okehampton’o pradinės mokyklos mokiniai pristatė savo miesto istoriją bei žiūrėdami nuotraukas prisiminėme visus savaitės įvykius, vietas, kurias lankėme, įvykdytas užduotis, patirtus nuotykius.

Kadangi projekte dalyvauja ir Italijos bei Ispanijos mokyklos, mūsų mokiniams buvo labai smagu susipažinti ir pabendrauti su bendraamžiais iš šių šalių, tikimės, kad užsimezgusi draugystė nenutruks ir ateityje.