Spalio 5 – 10 dienomis Alytaus Likiškėlių progimnazijos komanda - direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Čepanonienė, socialinė pedagogė Ramutė Vitienė, projekto koordinatorė Aira Visockaitė  ir keturi 7 – 8 klasių mokiniai -  lankėsi Rumunijoje.  Timišoaros miesto „Grigore Moisil“ vidurinėje mokykloje vyko Erasmus+ projekto „Draugai prieš patyčias“ („Budies against bullies“ dotacijos sutarties Nr. 2019-1-LT01-KA229-060569 ) trumpalaikiai mokinių mainai ir koordinatorių susitikimas. Šiame tarptautiniame projekte Likiškėlių progimnazija yra viso projekto koordinatorė, pagrindinė dotacijos gavėja. Projekto partneriai: Guia miesto mokyklų grupė „AEGuia“ Portugalijoje, „Mehmet Serttas Anadolu“ vidurinė mokykla Turkijoje, „Corazonistas" katalikiška vidurinė mokykla Ispanijoje, vidurinė mokykla „Grigore Moisil Timisoara“ Rumunijoje.

Projekto tikslas – keistis gerąja patirtimi tarptautiniu lygiu ir sumažinti patyčių mastą partnerių mokyklose. Projekto įgyvendinimas prasidėjo 2019 m. rugsėjį, tačiau kilus pandemijai nebuvo galimybės išvykti į susitikimus kitose šalyse, tad džiaugėmės galimybe po dviejų metų pertraukos gyvai pabendrauti su projekto partneriais, kuriems, kaip ir mūsų progimnazijos bendruomenei, labai svarbu palaikyti gyvenimo be patyčių idėją, puoselėti draugiškus, pagarba grįstus mokinių tarpusavio santykius.

„Grigore Moisil“ vidurinė  mokykla yra viena iš lyderiaujančių mokyklų  Rumunijoje skaitmeninių technologijų mokymo srityje, tad projekto dalyviai, naudodami įvairias programas, mokėsi kurti  skaitmenines priemones, skatinančias mažinti patyčias. Mokiniai dalyvavo  viktorinose, kūrė žodyną rumunų, portugalų, ispanų, turkų ir lietuvių kalbomis, eiliavo poemas apie draugystę, empatiją ir bendravimą be patyčių.

Vizito metu susipažinome su Rumunijos švietimo istorija, liaudiška muzika, tradicijomis, papročiais  bei Timišoaros miesto, kuriame prasidėjo įvykiai, sužlugdę komunistinį rėžimą,  istorija.

Tikimės, kad sausio mėnesį išvyksime į susitikimą, numatytą Turkijoje, Mersino mieste „Mehmet Serttas Anadolu“ vidurinėje mokykloje.

Visuomet džiugu susitikti su bendraminčiais, nors ir skiria šimtai ar tūkstančiai kilometrų. Visi susiduriame su panašiais iššūkiais, o juos įveikti randame panašių būdų, mokomės vieni iš kitų, dalindamiesi savo patirtimis.

Ramutė Vitienė,

Alytaus Likiškėlių progimnazijos socialinė pedagogė