Gegužės 27-30 dienomis Alytaus Likiškėlių progimnazijoje įvyko Erasmus+ programos projekto „Apie vandenį“ dalyvių susitikimas. Į mokyklą sugužėjo 38 mokiniai ir 9 mokytojai iš Prancūzijos, Graikijos, Bulgarijos ir Italijos.

Tai buvo jau trečiasis projekto partnerių susitikimas ir trumpalaikiai mokinių mainai. Šio susitikimo tema „Dirbantis vanduo“.

Alytuje susitikimas vyko Gegužės 27 – 31 dienomis. Įspūdinga pirmoji viešnagės diena prabėgo akimirksniu. Svečiai dalyvavo veiklose progimnazijoje, vykome į priėmimą miesto savivaldybėje, kur visą delegaciją priėmė ir pasveikino bei dovanas įteikė Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė ir mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė. Supažindinome svečius su Alytaus miestu bei jo istorija. Gegužės 28 dieną projekto dalyviai pristatė savo šalyse „dirbantį vandenį“ – hidroelektrines, varžėsi viktorinoje apie Lietuvą. Po pietų lankėsi Birštone, čia susipažino su mineralinio vandens gavyba ir gamyba, ragavo įvairių rūšių mineralinio vandens, kopė į Vytauto kalną bei išbandė Kneipo taką. Gegužės 29 diena pilna naujų įspūdžių ir patyrimų. Lankėmės įmonėje „Dzūkijos vandenys“ bei Trakų pilyje, plaukiojome laivu Galvės ežere. Gegužės 30 dieną vykome į Kauną. Lankėmės hidroelektrinėje ir Kauno marių regioniniame parke. Po pietų, lydimi gido vaikščiojome po Kauno senamiestį bei sužinojome Kauno pilies istoriją. Sugrįžę į progimnaziją dalyvavome bendruomenės šventėje. Nuoširdi padėka visiems bendruomenės nariams, padėjusiems, kad viso vizito metu svečiai jaustųsi laimingi. Gegužės 30 dieną atsisveikinome su projekto partneriais, džiaugiamės, kad jie išsivežė tik gerus įspūdžius. Mokiniai viešnagės metu užmezgė naujas draugystes, patobulino anglų kalbos įgūdžius, sužinojo apie dirbantį vandenį Lietuvoje bei kitose šalyse, tapo atviresni kitoms kultūroms, jautresni ekologijos ir atsakingo vartojimo srityse. Išsiskyrimą lydėjo ašaros.

Lapkričio mėnesį 8 mokiniai iš Likiškėlių progimnazijos, lydimi mokytojų vyks į Bulgarijos sostinę Sofiją, kur vėl susitiks su mokiniais iš partnerių šalių. Susitikimo tema – „Mineralinis vanduo – sveikatos ir grožio šaltinis“. Susitikimas Graikijoje vyks 2020 metų kovo mėnesį, kurio tema bus „Vanduo žemdirbystėje ir gamtos reiškiniai“. Paskutinis susitikimas ir projekto uždarymas vyks Prancūzijoje 2020 metų balandžio pabaigoje, kur lauks labai aktyvios veiklos tema „Vandens sportas ir poilsis“.